Blog

Szał na szale
Ciepły, gruby i jeszcze modny! Nie łatwo jest znaleźć szal idealny na jesienne i zimowe dni. Damskie szaliki, apaszki i chusty królują w nie jednym sklepie z odzieżą. Gdzie jednak  znaleźć szalik, który będzie kolorowy, oryginalny i sprawi wiele radości jego właścicielce w pochmurne, zimne dni?
Czytaj więcej
Indyjska kuchnia, czyli garam masala i zupa dahl
Kuchnia indyjska jest bardzo zróżnicowana. Zarówno potrawy jak i dodatki różnią się w zależności od regionu. Na północy Indii, jada się więcej mięsa głównie baraninę, koźlinę i kurczaka w zawiesistych sosach. Tutaj do potraw jako dodatek podaje się placki z mąki pszennej lub ryż basmati, nazywany królem ryżu. Dania z południa Indii są ostrzejsze niż te z północy, sowicie przyprawione chili, które ma w gorącym południowym klimacie chłodzić organizm.
Czytaj więcej
Olejowanie włosów
W związku z obecną porą roku należy dbać szczególnie o skórę, włosy i paznokcie, gdyż zimne wiatry, zbliżające się mrozy, czy po prostu niedobór witamin i minerałów związany z przesileniem jesiennym, może wpłynąć negatywnie na ich kondycję. Dzisiaj chciałabym przybliżyć temat pielęgnacji włosów idealny na tę porę roku (ale też nie tylko!). Olejowanie włosów.
Czytaj więcej
Jesień - jak uniknąć przeziębienia i chandry?
Ostatnio zmieniła się trochę pogoda, zwiastując nam, czego możemy się spodziewać w nadchodzących miesiącach. Zbliża się wielkimi krokami jesień, a zaraz po niej zima, więc warto by było pomyśleć jak przygotować się na niskie temperatury, osłabioną odporność, depresyjne klimaty i szarobure wieczory.
Czytaj więcej
pixel