Blog

Druga szklanka tak silna jak miłość - marokański rytuał parzenia herbaty
Jeżeli kiedykolwiek byliście w Maroku, na pewno próbowaliście tradycyjnej marokańskiej herbaty. Sam napój i rytuał jego parzenia, znane są w większości krajów Maghrebu, nam jednak najczęściej kojarzą się one z Marokiem. Skąd tradycja picia gorącego napoju w tak upalnym i suchym klimacie? Otóż gorąca herbata gasi pragnienie lepiej niż zimne napoje! Sam praktyczny aspekt, to jednak nie wszystko. Rytuał Maroccan Tea ma swój ogromny udział w życiu społecznym i kulturowym.
Czytaj więcej
Co sprzyja odchudzaniu?
Gdy słonko przygrzewa mocniej, dzień rośnie, noc się kurczy, a przyroda budzi do życia, nadchodzi czas zamiany grubego płaszcza na lekką narzutkę i... No cóż, w zimie zwykle (nie wiedzieć czemu!) przybywa nam kilka nadprogramowych kilogramów, które wiosną pragniemy zgubić. Jak to zrobić? Mniej jeść, wiecej się ruszać? Na pewno. A może wspomóc organizm odpowiednim preparatem? Czemu nie - byle naturalnym!
Czytaj więcej
Orientalna kuchnia świata w EtnoBazarze

Aż chce się krzyknąć: mamy to! Ostatni tydzień upłynął nam na wiosennych porządkach, które zwieńczyło odzyskanie wielu wolnych półek. Umieściliśmy na nich produkty, półprodukty i przyprawy kuchni orientalnej. Takiego ich bogactwa próżno szukać w innych sklepach... Oto kilka ciekawych i może nieco mniej znanych potraw/przypraw

Czytaj więcej
Naturalne kosmetyki konopne

Olejek konopny oraz kosmetyki z jego dodatkiem szturmem zdobywają serca miłośników naturalnych kosmetyków. Bo choć jego pochodzenie wywoływać może na twarzy porozumiewawczy uśmieszek (wiadomo), to zapoznanie się z dobroczynnym wpływem na skórę i włosy, prawdziwie ucieszy! Oto, co może uczynić dla nas olej z konopii:

Czytaj więcej
Olejek z rokitnika - złoto Syberii
W maleńkich, intensywnie pomarańczowych jagodach rokitnika zwyczajnego kryje się wielka moc! Ta krzaczasta roślina, wystepująca powszechnie w Europie i Azji aż po Chiny, stanowi źródło 190 bioatywnych substancji, wywierających niezwykle pozytywny wpływ na nasze zdrowie, ale także... skórę i włosy.
Czytaj więcej
pixel